Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (dzień szósty – 11.08.2014)

(Świdno-Okołowice) Dzień zaczął się bardzo wcześnie, bo już o 6. była Msza św. W homilii przewodnik grupy 12A, ks. Darek Laseczka, mówił o zaufaniu Bogu. Jakimś tego obrazem jest pielgrzymka: ci zwłaszcza, którzy idą pierwszy raz, nie wiedzieli, co ich czeka, gdzie znajdą noclegi, jak sobie poradzą itd. A jednak zaufali Bogu. Podobnie w życiu, tak wiele niewiadomych, nie wiemy, co nas czeka, ale jeśli wierzę, to ufam Bogu, wiem, że na Nim się nie zawiodę. Tematem dnia był Duch Święty, Jego działanie w Kościele i naszym życiu. W konferencji dk. Karol mówił o roli Ducha Świętego często zapominanego, niedocenianego w naszej religijności. Tradycyjnie w tym dniu dokonywano też pielgrzymkowego „chrztu” tych, którzy pierwszy raz uczestniczyli w pielgrzymce. Dzień zakończyliśmy nietypowo, bo ogniskiem, przy którym mimo zmęczenia było dużo radości i świetna atmosfera.