Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (dzień trzeci – 8.08.2014)

Trzeci dzień pielgrzymowania (Zaława – Niekłań – Duraczów) przywitał pielgrzymów deszczem. Zwłaszcza ci, którzy nocowali na polu namiotowym, musieli do trudów pielgrzymowania dołożyć nocne zmagania z przemakaniem i podtapianiem namiotów oraz ranne składanie mokrych namiotów. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Andrzej. W kazaniu opartym na ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety wskazał poczwórną lekcję, jaką wskazuje nam w tym wydarzeniu Maryja: miłość bliźniego, niesienie innym Boga, radość i wdzięczność. Dopołudnie pielgrzymi przeszli w deszczu, momentami ulewnym, ale – jak widać na zdjęciach – złej pogodzie towarzyszyła niezmącona pogoda ducha. Po południu było już bez deszczu, momentami wyglądało słońce. Ważnym momentem dnia była droga krzyżowa poprowadzona przez niezmordowanego kleryka Karola. (Grupa kleryków dziś się zwiększyła, bo dołączył do pielgrzymów Hubert Skipirzepa). Ks. Paweł, podobnie jak w ubiegłym roku, zadbał o ducha patriotycznego, gdy pielgrzymka przechodziła przez miejsca upamiętnione walkami partyzanckimi w czasie II wojny światowej. Wygłosił też krótką konferencję o żołnierzach wyklętych; były śpiewy pieśni wojskowych i patriotycznych. Dużo radości wniosło pojawienie się w grupie ks. Łukasza Białasa, który też bardzo gościnnie przyjął naszych pielgrzymów.

Tak idzie i śpiewa 12B

Rozmowa z Karolem Sową
Ks. Paweł o dniu patriotycznym
Rozmowa z ks. Łukaszem Białasem