Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Mirosława Kopcińskiego z ul. Bluszczowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Odwołując z powodu epidemii tradycyjną kolędę, informowaliśmy, że spróbujemy wizytę duszpasterską przeprowadzić w kwietniu. Już dziś jednak wszystko na to wskazuje, że wciąż będzie to raczej niemożliwe. Postanowiliśmy zatem, podobnie jak w większości parafii, zaprosić rodziny z poszczególnych ulic w kolejne dni na wieczorną Mszę św. w ich intencji, z błogosławieństwem udzielanym zwykle w Waszych domach. Przygotowany też będzie dla wszystkich, którzy przyjdą, specjalny folder kolędowy, w którym oprócz innych informacji będzie modlitwa do wspólnego odmówienia w domu, po powrocie z kościoła oraz woda święcona w małych buteleczkach, którą pokropicie Wasze mieszkania. Po Mszy św. będzie też okazja do przekazania informacji duszpasterskich, może pojawią się także jakieś pytania czy Wasze propozycje. Całość spotkania powinna się zamknąć w jednej godzinie.
Rozpoczniemy tę formę spotkań duszpasterskich za półtora tygodnia, tzn. od czwartku 21 stycznia. I tak w czw. 21.01. o 18 zapraszamy mieszkańców Idalińskiej od początku do nr 42, w pt. 22.01 od 43 do końca, a w sobotę o 17 rodziny z ul. Kalinowej i Łomżyńskiej. Dokładny harmonogram zamieszczony będzie na stronie internetowej za kilka dni.
Nie ukrywamy, że ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej stanowiły zawsze ponad połowę budżetu przeznaczonego na inwestycje (ok. 1/3 całego budżetu parafii). Będziemy więc wdzięczni za ofiary złożone i w tym roku. Będzie to można uczynić, najlepiej w podpisanych kopertach, podczas tych spotkań kolędowych bądź w innym dogodnym czasie w zakrystii, kancelarii czy na tacę. Oczywiście, prosimy przyjąć to w duchu całkowitej dobrowolności.

2. Za tydzień przypada dzień imienin ks. kan. Antoniego Lisa. Na Mszę św. w intencji Solenizanta zapraszamy o godz.12.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw w intencji środków przekazu. Jak co roku, zbierane będą ofiary do puszek na nasze diecezjalne media, tzn. Radio „Plus”, Portal Diecezji Radomskiej i radomską część „Gościa Niedzielnego”.

4. Bóg zapłać rodzinie z ul. Bursztynowej za ufundowanie dwóch obrusów ołtarzowych.

5. Do „GN” dołączona jest książeczka z modlitwami do św. Józefa.