Święto Chrztu Pańskiego 9.01.2022

Pomódlmy się za zmarłego Mariusza Mazierskiego z ul. Janiszpolskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W niedzielę 9 stycznia o godz. 15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców

2. W środę zapraszamy mieszkańców ulic Janiszpolskiej i Artezyjskiej na Mszę św. w ich intencji na rozpoczęcie peregrynacji figury Matki bożej Fatimskiej.
3. We wtorek 18.01. o godz. 19 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

4. Przypominamy, że 23 stycznia o godz. 13. TVP Polonia będzie transmitowała Mszę św. z naszego kościoła. Nie będzie więc w tym dniu Mszy św. o 12 (będzie natomiast dodatkowa Msza św. o 11). Druga Msza południowa zacznie się 15 minut wcześniej, a więc nie o 13.15 lecz o 13.

5. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w ub. tygodniu z wizytą duszpasterską bądź uczestniczyli w spotkaniach kolędowych w kościele. Przypominamy, że odwiedzamy tylko te domy, w których będzie wyraźny znak zaproszenia (np. otwarta furtka, obrazek na drzwiach mieszkań w blokach czy osobiste zaproszenie). Osoby, które ze względu na sytuację epidemiczną mają obawy, prosimy by nie czuły się w żaden sposób zobowiązane do przyjęcia kolędy. Jest też oczywiste, że nie zapraszamy księdza do domów, gdzie ktoś jest w izolacji czy kwarantannie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, będą Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic (będą zwykle w czwartki i w soboty). Dla mieszkańców ulicy Rzeszowskiej oraz wszystkich ulic, które odwiedzimy w tym tygodniu Msza św. „kolędowa” będzie w sobotę o 17. Zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców danych ulic, w szczególności tych, którzy nie zdecydowali się przeżyć kolędy w domu. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo, możliwość wzięcia folderu kolędowego i wody święconej (trzeba przynieść własne naczynie)
Ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczamy na budowę ołtarza bocznego, poświęconego Matce Bożej Częstochowskiej i bł. Stefanowi Wyszyńskiemu.
Osoby, w których domach nie będzie wizyty duszpasterskiej mogą ofiary na ten cel złożyć na Mszach św. w intencji mieszkańców swojej ulicy, w kopertach na tacę bądź na rachunek parafialny.

Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek, 10.01.:
od godz. 9.:
Piękna
od godz. 15.:
Bliska

Wtorek, 11.01.:
od godz. 9.:
Gałczyńskiego, Brzechwy, następnie Korczaka
od godz. 11.:
Makuszyńskiego
od godz. 15.:
Nałkowskiej

Środa 12.01.
od godz. 9.:
Laskowa
od godz. 16.:
Pogodna, następnie Ku Słońcu

Czwartek, 13.01.
od godz. 9.:
Jackiewiczowej
od godz. 16.:
Kasprowicza, Gojawiczyńskiej

Piątek, 14.01.
od godz. 9.:
Wyścigowa, domy jednorodzinne

Sobota, 15.01.
od godz. 9.:
Wyścigowa, bloki: 43, 43a, 43b
od godz. 10.30.:
Wyścigowa, bloki 43c i d, 30, 30A
od godz. 12.00.:
Wyścigowa, bloki 30B, 30C, Radomskiego 5

Poniedziałek, 17.01.
od godz. 9.:
Matejki (włącznie z Sarnowicza), Willowa
od godz. 16.:
Radomskiego 7
od godz. 17.30.:
Radomskiego 7a

Wtorek, 18.01.
od godz. 9.:
Wiśniowa, Sadowa
od godz. 16.:
Radomskiego 7b
od godz. 17.30
Radomskiego 7c
Kolejność wizyty od numerów początkowych