Święto rocznicy poświęcenia kościoła 31.10.2021

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Henryka Wójcika z ul. Janiszpolskiej a także za ks. prałata Stanisława Makarewicza oraz budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś szczególnie modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców na rzecz kościoła i parafii. W ich intencji sprawowana będzie Msza św. o godz. 10.

2. W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych – Msze Św. jak w każdą niedzielę. 2 listopada dzień zaduszny – Msze Św. o 7, 10, 18. O godz. 17 nieszpory za zmarłych z modlitwą wypominkową.
Na wypominki jednorazowe i roczne możemy imiona naszych bliskich zmarłych zgłaszać w zakrystii.

3. Zachęcamy do zakupu zniczy u naszej młodzieży oazowej – jest to też forma wsparcia wyjazdu dzieci i młodzieży na wakacyjne rekolekcje oazowe. Młodzież sprzedaje znicze dziś i w uroczystość Wszystkich Świętych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich o godz. 18. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. W sobotę po Mszy św. o 7 różaniec fatimski.

5. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Faustyny. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Apostołki Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy wizytację kanoniczną parafii, przeprowadzoną przez księdza Biskupa Marka Solarczyka. Podczas wizytacji Biskup spotyka się z ludem Bożym nie tylko jako administrator diecezji, ale przede wszystkim jako nauczyciel słowa Bożego oraz pasterz Chrystusowej owczarni. Niech dla nas wszystkich dzień wizytacji będzie radością spotkania z następcą Apostołów, oraz umocnieniem więzi ze wspólnotą, jaką jest parafia.
Szczególnym wydarzeniem w czasie wizytacji będzie wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego ks. Biskup dokona na Mszy św. w niedzielę 7 listopada o godz. 10. Zapraszam więc przede wszystkim na tę Mszę św., natomiast rodziców z dziećmi prosimy o uczestnictwo we Mszy św. dla dzieci o 12. Przypominamy też o Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o godz. 15.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną. Bardzo dziękuję p. kościelnemu Łukaszowi Kurpowi za piękne chryzantemy do kościoła.