Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 26.05.20

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu z ul. Józefę Łyczak z ul. Janiszpolskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Dziś na Mszy św. o 10 dziękowaliśmy za 6 lat pełnej zaangażowania pracy organisty i kierownika chóru Panu Franciszkowi Siwemu. Jesteśmy wdzięczni za piękno muzyki organowej i śpiewu w wykonaniu pana Franciszka, za niezliczone godziny pracy z chórem a także za świadectwo żywej wiary, sprawiającej, że jego praca była faktycznie służbą dla chwały Bożej. Życzymy wielu łask od Pana Boga dla Pana Franciszka i całej jego rodziny i mamy nadzieje, że nieraz jeszcze zasiądzie przy naszych organach.

2. We wtorek we wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego przeżywać będziemy odpust. Msze św. o 7, 10 i 18. Nie ma Mszy św. o 17, nabożeństwo majowe jak zwykle o 17.30. Na Mszach św. przedpołudniowych kazania głosił będzie ks. Krzysztof Dukielski, który w 2017 r. prowadził u nas wraz z bp. Piotrem misje święte. Szczególnie serdecznie zapraszam na główną Mszę św. (sumę odpustową), sprawowaną przez ks. bp. Marka Solarczyka o godz. 18. Po Mszy św. koncert słowno-muzyczny pt. „Polskę w sercu mam” w wykonaniu wybitnych artystów: aktora Jerzego Zelnika oraz muzyków Roberta Grudnia i Karola Lizaka. Przyjdźmy koniecznie i zaprośmy znajomych, także z innych parafii, do naszego sanktuarium. 

3. Chcemy, by postać i nauczanie bł. Stefana były nam, jak najbardziej znane. Dlatego do licznych kazań, wykładów, konferencji, jakie miały i mają miejsce w naszym kościele, chcemy dołączyć sprzedaż książek o błogosławionym Prymasie i jego nauczaniu. We wtorek będą po Mszach św. rozprowadzać je członkowie Akcji Katolickiej, a co zostanie, będzie można kupić też w najbliższą niedzielę. Zachęcamy, by nie tylko dla siebie kupić jakąś książkę, ale także np. na prezent dla kogoś, w ten sposób będziemy też spełniać spoczywające na nas zadanie rozszerzania kultu błogosławionego Stefana.

3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7, 8.30, 10 i 18. Procesja po Mszy świętej o 10. przejdzie ulicami: Idalińska, Borowa, Janiszpolska, Źródłowa, Idalińska. Niech przystrojenie ulic i ołtarzy będzie wyrazem naszej czci dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W środę zapraszamy o 18.40. dziewczynki na próbę sypania kwiatków na procesji.

4. W Boże Ciało Msza św. o 10 będzie Mszą św. prymicyjną ks. Dawida Bukalskiego, który w minionym roku odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji KŻR i różaniec o godz. 7. 

6. Zwolniło się kilka miejsc z pielgrzymki do Bawarii, proszę więc o zgłoszenie się osób z listy rezerwowej, ewentualnie innych chętnych. 

7. Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Akcję Katolicką Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 10-13 lipca. Zapisy oraz wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie internetowej radomskiej Akcji Katolickiej: www.ak.radom.pl 

9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła codziennie o 17.30 i oraz na Apele Jasnogórskie przy krzyżu misyjnym o 21.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną. Dziękuję także za ofiary na konto parafialne w minionym miesiącu (1.150 zł) oraz na pomnik bł. Prymasa od indywidualnych ofiarodawców 2.500 zł i od dzieci komunijnych, rocznicowych i młodzieży bierzmowanej łącznie 8.700 zł.