Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

Pomódlmy się za zmarłego w ub. tygodniu Bronisława Sulimę z ul. Wiertniczej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłańskiego powołania dla dwóch naszych parafian, Michała Kopcińskiego i Michała Nachyły, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie. To dziękczynienie i naszą radość będziemy w sposób szczególny przeżywać we wspólnocie parafialnej podczas Mszy św. prymicyjnych, które będą sprawować dziś o 12 ks. Michał Kopciński, zaś za tydzień o 12. ks. Michał Nachyła. Po Mszy św. neoprezbiterzy udzielą indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

2. W związku z prymicjami dziś i za tydzień nie ma Mszy św. o 13.15. Do końca czerwca pozostaje dodatkowa Msza św. o 11.

3. Przedwczoraj ks. biskup Henryk Tomasik odwołał dyspensę dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej oraz przypomniał o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Treść dekretu ks. biskupa jest w całości dostępna w naszej gablocie informacyjnej.

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7, 10, 17 i 18.

5. Rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Codziennie o 17.30 nabożeństwo czerwcowe (wyjątkowo jutro, ze względu na święto, będzie tylko odmówiona litania po Mszy św. o 17).
Do końca czerwca kontynuujemy modlitwę różańcową o 20.30 w intencji ustania epidemii oraz uratowania przed klęską suszy. Po niej Apel Jasnogórski.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek obchodzimy też święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech będzie to dzień naszej szczególnej  modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W tej intencji Msza św. o godz. 18.
Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie Mszy świętych oraz podczas adoracji Najśw. Sakramentu od 15 do 17.
W sobotę po Mszy św. o 7 różaniec fatimski.

7. W ramach odbywającego się w Radomiu VIII Tygodnia Ewangelizacyjnego, w naszym kościele w piątek o godz. 18 ks. biskup Piotr Turzyński będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za dar wielkich ewangelizatorów Narodu, jakimi byli św. Jan Paweł II i Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński. Ks. Biskup wygłosi także homilię, zaś po Mszy św. wysłuchamy konferencji pt. „Ewangelizacyjny wymiar Wielkiej Nowenny Milenijnej”. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie grupy formacyjne i liturgiczne naszej parafii (zamiast w pierwszy czwartek).