V niedziela wielkanocna 28.04.2024

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Danutę Lipiec z ul. Skaryszewskiej i Bogdana Kowalczyka z ul. Wiosennej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, dziś o 19 adoracja prowadzona przez młodzież.

2. Od środy, zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30.

3. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i święto narodowe Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każda niedzielę. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, spowiedź na każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich o godz. 18. W sobotę Msza św. o 7 w intencji KŻR a po niej różaniec fatimski.

5. Za tydzień na Mszy św. o 10, dzieci z klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą. W czasie tej Mszy św. przednia część bocznych naw będzie zarezerwowana dla rodziców dzieci przyjmujących po raz pierwszy Komunię św.

Również za tydzień, zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej rodziców na Mszę św. o 18 w intencji pomyślnych egzaminów gimnazjalistów oraz błogosławionych owoców przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. modlitwa błogosławieństwa ósmoklasistów i krótkie spotkanie dla rodziców.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę budowlaną. Bardzo dziękuję też za inne ofiary składane na potrzeby parafii. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na konto parafii wpłynęło 3400 zł, ponadto Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej ofiarowała na budowę pomnika bł. Prymasa 2000 zł, troje innych ofiarodawców przekazało na ten cel 4000 zł.

7. W czwartek święto Flagi Państwowej, w piątek 3 Maja. Zadbajmy, by na wszystkich naszych domach były biało-czerwone flagi. Flagi możemy kupić przed kościołem – rozprowadzają je członkowie Akcji Katolickiej.