V niedziela wielkanocna Niedziela 15.05.2022

1. Dziś kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii dk. Damian Gajownik, który za dwa tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie w radomskiej katedrze (28 maja godz. 10.00). Podziękowania i życzenia wypowiemy dk. Damianowi w niedzielę 12 czerwca. W tym właśnie dniu o godz. 10, ks. Damian odprawi u nas prymicyjną Mszę św.

2. Jutro przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Módlmy się za jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Świętego i możliwość oddania czci przez ucałowanie relikwii.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie i próbę liturgii w poniedziałek i czwartek o 20. Wcześniej, od godz. 19., rozmowy indywidualne z ks. proboszczem, na które kandydaci przychodzą ze swymi indeksami. W niedzielę za tydzień, o godz. 18, zapraszamy ósmoklasistów wraz z rodzicami. Będziemy się modlić w intencji pomyślnych egzaminów szkolnych i dobrych owoców przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Również w przyszła niedzielę zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, Rozpocznie się Mszą św. sprawowaną przez ks. bp. Marka Solarczyka w kościele farnym o godz. 15, następnie o 16 spod fary wyruszy Marsz, którego finał będzie na Placu Corazziego (z występem m.in. zespołu „JakNajbardziej”).

5. W sobotę 4 czerwca odbędzie się pielgrzymka KŻR do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

6. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na obóz w Tatrach dla młodzieży w wieku od lat 15, który organizujemy od 17 do 24 sierpnia. Obóz dofinansowany jest przez parafię i przez Gminę Miasta Radomia, stąd uczestnicy płacą tylko połowę kosztów, tj. 600 zł. szczegóły i zapisy w zakrystii.

7. 27 maja o godz. 11, w naszym kościele, ks. bp Marek Solarczyk wraz z ok. 30 księżmi ze swojego rocznika święceń, odprawi Mszę św. dziękczynną w 30. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości.