V niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Krystynę Hildt z ul. Borowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1.Ks. dr. Jerzemu Jastrzębskiemu serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie rekolekcji: za głoszone słowo, jeszcze mocniejsze związanie nas z bł. Stefanem Wyszyńskim, wspólną modlitwę i oddanie nas pod płaszcz opieki Matki Bożej z Guadalupe. Już dziś życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18 Msza św w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, za kapłanów, siostry zakonne i brata zakonnego z naszej parafii oraz za wszystkie wspólnoty i grupy formacyjne naszej parafii.

3. W Niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Radomia.
Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na placu przy kościele św. Jana w Radomiu (Fara), a zakończy przy Katedrze Opieki NMP. Będzie jej przewodniczył i rozważania poprowadzi Bp Marek Solarczyk.

4. Rycerze Kolumba we współpracy z Caritas zapraszają do włączenia się
w diecezjalną akcję „Jałmużna wielkopostna dla Ukrainy”.
Zwracamy się z prośba do wszystkich o ofiarowanie tegorocznej jałmużny
na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie przez najbliższy tydzień tj. w dn. 3-9 kwietnia br., aby pomóc im przeżyć Święta Wielkanocne.
Mogą to być rzeczy materialne jak:
– długoterminowe artykuły spożywcze najlepiej w zbiorczych opakowaniach
jak mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, olej, konserwy i żywność energetyczna
– materiały opatrunkowe i sanitarne, bieliznę osobistą i skarpety.
Oraz wpłaty na konto: 50 2030 0045 1110 0000 0313 1820 z dopiskiem Ukraina lub przez stronę internetową www.rycerzekolumba.radom.pl

5. Osoby, które przyjęły uchodźców z Ukrainy pod swój dach, bardzo prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

6. Bóg zapłać KŻR za ofiarę 1100 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed mszą św. o 12 gromadzimy się wszyscy przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się pierwsza stacja liturgii. Palmy będziemy mogli kupić przed każdą Mszą św. przed kościołem u młodzieży oazowej. Ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdu na wakacyjne rekolekcje oazowe dla naszej młodzieży.