V niedziela wielkiego postu 7.04.2019

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Krzysztofa Kruka z ul. Skaryszewskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. Artur Chruślak, pracujący obecnie na misjach w Mołdawii. W czwartek i piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7, 10 i 18; w sobotę: o 7, 10, 16 i 18. Wyjątkowo w tym tygodniu Msza św. sobotę o 18 nie będzie mszą św. niedzielną, lecz według formularza sobotniego, zwróćmy też uwagę, że jak zawsze w dniu rekolekcyjnej spowiedzi, zamiast Mszy Św. o 17, jest Msza św. o 16.
W piątek droga krzyżowa ulicami osiedla o godz. 19. (ul. Wyścigowa, Radomskiego, Starachowicka, Wiosenna, Biała, Rzeszowska, Idalińska).Na drogę Krzyżową przyjdźmy z krzyżami wiszącymi w naszych domach.  Na drogę krzyżową przyjdźmy z krzyżami wiszącymi w naszych domach.
Spowiedź w sobotę w godz. 9-12; 15-19. Będzie wielu spowiedników, nie odkładajmy spowiedzi na Niedzielę Palmową czy Wielki Tydzień!
W sobotę na Mszę Św. o 10 zapraszamy przede wszystkim osoby chore, starsze– będzie podczas tej mszy św. udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prośba do rodziny i sąsiadów, by pomóc ludziom chorym, starszym w tej mszy św. wziąć udział. Rekolekcje zakończymy w Niedzielę Palmową.
Program rekolekcji wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
2. W czwartek o 19.00 zapraszamy uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej i Meksyku do sali konferencyjnej na plebanii w celu podpisania umów. Jednocześnie informujemy, że nie będzie drugiej grupy pielgrzymkowej do Meksyku z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
3. Do piątku włącznie przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę.
4. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed mszą św. o 12 gromadzimy się wszyscy przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się pierwsza stacja liturgii.
5. W Niedzielę Palmową jak zwykle w ramach Światowego Dnia Młodzieży odbędzie się wieczorna droga krzyżowa ulicami Radomia. Początek o 20 przed kościołem św. Jana, zakończenie spotkania będzie miało miejsce przed radomską katedrą. O innych wydarzeniach w Radomiu, związanych ze Światowym Dniem Młodzieży, możemy przeczytać w gablocie informacyjnej.
6. W dniach 17-19 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Warszawy (nawiedzimy grób bł. ks. Jerzego, sł. Bożego Prymasa Wyszyńskiego, zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego), Niepokalanowa i Lichenia. Zwiedzimy też Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Większą część kosztów pokrywa Gmina Miasta Radomia w ramach dofinansowania naszego Klubu Seniora. Seniorzy płacą tylko 180 zł. W tej cenie przejazd, pełne wyżywienie, noclegi i bilety wstępu do muzeów. Zapisy z zaliczką 100 zł w zakrystii.
7. Przed kościołem u młodzieży oazowej możemy kupić palmy wielkanocne. Ofiary przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na wakacyjne rekolekcje oazowe dla naszej młodzieży.
8. Jeszcze w tę i następną niedzielę możemy kupić przy wyjściu z kościoła album z rozważaniami Męki Pańskiej ze zdjęciami stacji drogi krzyżowej w naszej parafii. Album jest też do nabycia w zakrystii, serdecznie zachęcamy do kupna.
9. Osoby, które zapłaciły za bilet do kina na film „Miłość i Miłosierdzie” prosimy, by były we wtorek o 18.45 w kinie Helios, by spokojnie odebrać bilet przed rozpoczęciem seansu.
10. Do „GN” dołączony jest głośny i znakomity film o św. Ignacym Loyoli (duża grupa naszych parafian była na tym filmie w kinie).