V niedziela zwykła 9.02.2020

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Zdzisława Tomczyka z ul. Sadowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W górnych oknach naszego kościoła zostały zamontowane trzy kolejne piękne witraże, przedstawiające tajemnice różańca św. Bóg zapłać ich fundatorom. Witraż z tajemnicą Modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu ufundował Marcin Kłaczkow; z tajemnicą Biczowania Pana Jezusa – mieszkańcy ulic Słowackiego i Indyczej (ofiara złożona po peregrynacji MB Fatimskiej), uczestnicy ubiegłorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz ofiarodawca anonimowy; z tajemnicą Wniebowstąpienia – p. Elżbieta Kasprzyk z rodziną.

2. W najbliższą sobotę o godz. 18 zapraszamy mieszkańców ul. Szmaragdowej na Mszę św. w ich intencji na zakończenie peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej.

3. Przypominamy, że 16 lutego TV Polonia przeprowadzi o godz. 13 transmisję Mszy św. sprawowanej w naszym kościele. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. bp Piotr Turzyński. W związku z tym, przypominamy raz jeszcze, że Msza św. będzie piętnaście minut wcześniej: nie o 1315 , lecz o 13.

4. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w uroczystości beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Od ubiegłej niedzieli zapisujemy chętnych na wyjazd do Warszawy – musimy zamówić karty wstępu i autokary, stąd konieczne jest wcześniejsze ustalenie liczby chętnych osób. Prosimy więc o nie odkładanie zapisu na później, bo może okazać się, że już zabranie kart wstępu czy miejsc w autokarze.