VI niedziela wielkanocna 26.05.2019

1. We wtorek na Mszy św. o 18. ks. biskup Henryk Tomasik udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Polecamy tę młodzież modlitwie całej parafii. Spowiedź przed bierzmowaniem dziś podczas każdej Mszy św. oraz jutro od 17 do 18.

2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – jak zwykle Msza św. o 7, po niej różaniec fatimski.

3. W czwartek o godz. 18. zapraszamy mieszkańców ul. Indyczej na Mszę św. na rozpoczęcie peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej.

4. 8 czerwca pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę – chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

5. Młodzież zachęcamy do zapisywania się na Diecezjalne Dni Młodych (zapisy i informacje u księży wikariuszy).

6. Organizujemy w parafii konkurs szachowy – zapisy i szczegółowe informacje u kleryka Kamila.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną. W ostatnim czasie wykonany została nowa wentylacja grawitacyjna kościoła.  Zostały też zamontowane kolejne witraże – składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom: witraż MB Fatimskiej ufundowały KŻR. Pozostali fundatorzy: tajemnice radosne1. Zofia Lalak, 2. mieszkańcy ul. Wyścigowej, ul. Białej, Starachowickiej,     Wiosennej i        Gliwickiej, 3. rodzice dzieci rocznicowych 2018 i Maria Wieczorek, 4. mieszkańcy ul. Rzeszowskiej,  5. Tomasz i Ewa Chuchałowie, Marek i Marianna Chuchałowie; tajemnice światła: 4. rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych 2019, 5. rodzice dzieci pierwszokomunijnych 2018. Ponadto jest już ufundowanych kolejne pięć witraży, które powinny być wykonane i zamontowane do końca tego roku.
Bardzo dziękuję mieszkańcom ul. Bluszczowej za ofiarę 2450 zł, którą przeznaczymy na pokrycie część kosztów kolejnego witraża.
W najbliższe miesiące ofiary z tacy budowlanej przeznaczymy na izolację stropu metodą natryskową pianki poliuretanowej (koszt brutto ok. 50.000 zł).

8. W „GN” polecamy artykuł o matkach świętych, rozmowę z prymasem Polski i wywiad z Ireną Santor. Jest też kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.