VI niedziela wielkanocna 5.05.2024

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o duchowe i zewnętrzne przygotowanie uroczystości I Komunii św: rodzicom, księżom, katechetom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie kościoła (sprzątanie, dekoracja). Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, a zwłaszcza przedstawicielom klas (tzw. jedynkom), którzy nie szczędzili czasu i zaangażowania w przygotowaniach dzisiejszej uroczystości. Bardzo serdecznie dziękuje księdzu Kamilowi za prowadzenie całości przygotowania do tej uroczystości. Bóg zapłać za ufundowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych dar dla parafii, jakim jest ofiara 5.000 zł., jako cegiełka na pomnik bł. Prymasa Wyszyńskiego.  

2. W środę o 18.30 spotkanie odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

3. W piątek na Mszy św. o 18, ks. Biskup Marek Solarczyk prawie siedemdziesięcioosobowej grupie młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania.
Nabożeństwo majowe będzie w tym dniu krótkie – litania do Matki Bożej zostanie odmówiona po Mszy św. o 17. Spowiedź dla młodzieży przed bierzmowaniem w czwartek o 19. Wyjątkowo w tym tygodniu w czwartek kancelaria będzie nieczynna.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10 rocznica I Komunii św. Dzieci, które nie były u spowiedzi przedwczoraj (w pierwszy piątek), prosimy by przystąpiły do spowiedzi przed rocznicą w czasie codziennych Mszy św. lub w piątek od 16 do 17.

5. W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze św. jak w dzień powszedni. O 17 Msza św. za śp. ks. prałata Stanisława Makarewicza.

6. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o 17.30