VI niedziela zwykła 16.02.2020

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Ewę Stępniewską z ul. Skaryszewskiej, Mariannę Korycką z ul. Skaryszewskiej, Zofię Bugajską z ul. Naruszewicza i Wacława Kołodzieja z ul. Janiszpolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W najbliższą sobotę rozpoczynamy po raz kolejny rozliczanie zeznań podatkowych w ramach akcji 1% przeznaczonego na Caritas. Zeznania będzie można złożyć w soboty od 10 do 12 w sali pod kościołem, naprzeciw plebanii. Prosimy o przyniesienie także PIT-u z ub. roku, by było możliwe złożenia zeznania przez Internet.

2. W środę popielcową, 26 lutego, rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, które w tym roku poprowadzi nasz były wikariusz, ks. Krzysztof Kwiatkowski. Szczegółowy program rekolekcji przedstawimy za tydzień (już jest wywieszony w gablocie), ale już dziś bardzo prosimy rodziców, młodzież i dzieci o zaplanowanie tego czasu, by w pełni uczestniczyć w rekolekcjach.

3. W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca budowlana. Również za tydzień, jak co roku po zakończeniu wizyty duszpasterskiej, przedstawię po Mszach Św. o 8.30, 10 i 13.15. sprawozdanie finansowe naszej parafii.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia Matki Bożej Fatimskiej przez mieszkańców ul. Diamentowej i Zamkniętej (1200 zł). Przeznaczamy je na pokrycie części kosztów witraża, przedstawiającą pierwszą tajemnicę chwalebną różańca św.

5. W „GN” m.in. o najnowszej książce, w której papież Franciszek mówi o wielkości św. Jana Pawła II i swoich z nim spotkaniach; znajdziemy też tekst o bł. ks. Michale Sopoćce, powierniku św. Faustyny i o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. W Małym „GN” piękny tekst dla dzieci i młodzieży o tym, czym jest Msza św., jak ją dobrze przeżywać. Jest też kolejny tekst o młodości Stefana Wyszyńskiego oraz dołączona minilupa.