VII niedziela zwykła 24.02.2019

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Benedykta Gregorczyka z ul. Iwaszkiewicza, Stanisławę Hernik z ul. Malenickiej, Mariana Dobrowolskiego z ul. Bluszczowej i Stanisława Grabowskiego z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. W czwartek rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej na ul. Rzeszowskiej. Wszystkich mieszkańców tej ulicy zapraszam na Mszę św. w ich intencji w czwartek o 18.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16. Młodzież zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30. W sobotę różaniec fatimski po Mszy św. o 7.
3. W najbliższą sobotę rozpoczynamy rozliczanie zeznań podatkowych w ramach akcji 1% przeznaczonego na Caritas. Zeznania będzie można złożyć w soboty od 10 do 12 w sali pod kościołem, naprzeciw plebanii. Prosimy o przyniesienie także PIT-u z ub. roku, by było możliwe złożenia zeznania przez Internet.
4. Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty na comiesięczne spotkanie. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 10. w naszym kościele,  po niej na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne.
5. Planujemy kolejne pielgrzymki parafialne. Jeśli będą chętni, zorganizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej (jesień 2019), i/lub do Meksyku, z głównym celem  sanktuarium maryjne w Guadalupe (wiosna 2020 r.). Osoby zainteresowane proszę w ciągu najbliższych dwóch tygodni o wstępne deklaracje, byśmy mogli się zorientować,  czy jest zapotrzebowanie na te pielgrzymki. Jednocześnie informuję, że w sąsiedniej parafii św. Rafała organizowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii (jesień 2019) – zapisy do końca marca.
6. W przyszły poniedziałek 4 marca będziemy wraz z PSP 4 bardzo uroczyście obchodzić święto patronalne św. Kazimierza. O 9. będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa, o 11. uroczysty przemarsz ze szkoły na Plac Corazziego. W imieniu Dyrekcji i całej społeczności „4” oraz własnym bardzo serdecznie zapraszam.
7. W środę popielcową zapraszamy rodziców kandydatów na Mszę św. o 18, po niej spotkanie z rodzicami.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace budowlaną.
9. W „GN” m.in. o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św., dlaczego Kościół jest hierarchiczny a także o kościelnym savoir-vivre, czyli jak zachowywać się w kościele.
Zachęcamy też do kupna kwartalnika „DNI. Dobra Nowina z Idalina”. Numer poświęcony naszemu świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości: o to wielkie święto przeżywaliśmy w parafii i w obu naszych szkołach, sporo różnych wypowiedzi na temat współczesnego patriotyzmu. W dziale życie wiary m.in. kazanie z 11 listopada, katecheza o miłości Ojczyzny. Polecamy też interesująca rozmowę z Prezes DIAK, nasza parafianką, p. Teresa Połeć, bardzo ciekawy tekst o św. Stanisławie Kostce, kolejny odcinek pasjonujących dziejów Prymasa Tysiąclecia. W dziale „Wpisani w naszą historię” o dwóch niedawno zmarłych wspaniałych osobach z naszej parafii: p. Franciszku Sowie, przewodniczącym Rady Parafialnej, budowniczym naszego kościoła, najbliższym współpracowniku obu proboszczów i p. Franciszku Sołśni, majorze AK, żołnierzu powojennego podziemia antykomunistycznego. Kolejny odcinek kroniki parafialnej, jak zwykle bardzo ciekawy artykuł o przydrożnych krzyża p. Pawła Putona, Idalinek dla dzieci, DNI Młodych dla młodzieży, rozmaitości z kącikiem poezji, krzyżówką i kącikiem kulinarnym. Numer podwójny – koszt druku 10 zł, ofiara przy zakupie jak zawsze dobrowolna.