Wakacyjne wędrówki i wspinaczki w Dolomitach (20-27.07.2014)

W tegorocznym programie wakacyjnym młodzieży naszej parafii pojawił się nowy element: wyprawa w Alpy (Dolomity) dla sekcji wspinaczkowej, zawiązanej w tym roku. Pomysł zrodził się w ubiegłe wakacje, w czasie zdobywania tatrzańskich szczytów; potem dwanaście osób ćwiczyło swe umiejętności na ściance wspinaczkowej i wreszcie pierwsza wyprawa w góry znacznie wyższe od najwyższych gór w Polsce. Dziewięcioosobowa grupa (głównie harcerze i ministranci) przez kilka dni wspinała się ubezpieczonymi drogami (tzw. via ferratty – „żelazne drogi”), zdobywając szczyty: Torre Toblin (2617 m), Sass Rigais (3025 m) i Monte Paterno (2744 m). Wyjazd był możliwy m.in. dzięki zakupowi sprzętu do autoasekuracji oraz karnetów na ściankę wspinaczkową ze środków sfinansowanych przez Fundację PGE „Energia z Serca”. Dziękujemy.