Wniebowstąpienie Pana Jezusa 2.06.2019

Pomódlmy się za zmarłego w ubiegłym tygodniu Sławomira Gawryjołka z ul. Gliwickiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W miniony wtorek ks. bp Henryk Tomasik udzielił sakramentu bierzmowania prawie stuczterdziestoosobowej grupie młodzieży. Na ręce ks. Kamila, odpowiedzialnego za przygotowanie kandydatów do bierzmowania, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o duchowe i zewnętrzne przeżycie tej uroczystości – szczególne słowa wdzięczności kierujemy do animatorów grup, w których młodzież przeżywała swoje przygotowanie. Młodzieży i rodzicom dziękujemy też za ufundowanie daru dla parafii, jakim jest nowy mszał oraz za ofiary złożone w czasie bierzmowania na misje święte. Młodzież zapraszamy dziś o 19 do ogrody przy plebanii na wspólnotowe, radosne spotkanie przy grillu, podczas którego zostaną rozdane pamiątki bierzmowania.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o 18. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji wszystkich grup formacyjnych naszej parafii na zakończenie roku formacyjnego. Po Mszy Św. o 18.45. kolejna katecheza dla dorosłych, którą wygłosi bp Piotr Turzyński. Katecheza poświęcona będzie największemu myślicielowi chrześcijańskiej starożytności, św. Augustynowi.
Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.

3. W piątek odbędzie się organizowany w Domu Kultury „Idalin” festyn dla dzieci i młodzieży. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy od godz. 16.

4. W sobotę o godz. 10 Michał Kopciński i Michał Nachyła przyjmą w radomskiej katedrze święcenia diakonatu. Zapraszamy na tę uroczystość i obu naszych parafian polecamy modlitwie całej wspólnoty.

5. Za tydzień, Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz osoby zainteresowane na spotkanie. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godzinie 10. w naszym kościele, a po niej w domu parafialnym odbędzie się wykład pt.  ,,Świat wartości jako argument za wiarygodnością chrześcijaństwa”, który wygłosi ks. Wojciech Prawda, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.