XI niedziela zwykła 18.06.2023

 1. W piątek o 8. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkół.

2. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie festynu parafialnego. Na ręce p. Krzysztofa Linowskiego, prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz z małżonką, bardzo dziękuję wszystkim członkom Akcji Katolickiej za podjęcie głównego i wielkiego trudu organizacyjnego. Bardzo dziękuję wszystkim innym wspólnotom, w szczególności Oazie Rodzin, Kołom Żywego Różańca, chórowi i naszej młodzieży za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, m.in. za przygotowanie wszystkich stoisk z gastronomią, niezliczoną liczbę upieczonych ciast itp. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy chętnie włączyli się w organizację i przeprowadzenie festynu. Byliśmy jako parafia razem nie tylko w świętowaniu, ale i w organizacji tego wydarzenia. Słowa wielkiej wdzięczności wypowiadam wobec innych społeczności, w szczególności PSP 4 i osobiście p. dyrektora Łukasza Zawistowskiego za nieocenioną pomoc. Nie byłoby możliwe zorganizowanie tego festynu bez dużej grupy darczyńców i sponsorów. Ich ostateczna lista od jutra będzie już na stronie internetowej oraz w gablocie. Dziękuję na koniec wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, łącząc przyjemne spędzenie czasu ze wsparciem celu charytatywnego, którym jest przede wszystkim wsparcie pięciu a może nawet sześciu młodych osób niepełnosprawnych z naszej parafii oraz dofinansowanie parafialnego obozu naszej młodzieży. Dokładne rozliczenie przedstawię za tydzień, najpóźniej za dwa tygodnie – jesteśmy jeszcze w trakcie rozliczania niektórych faktur i dotacji.

3. Miniona sobota obfitowała w sukcesy sportowe. Ks. Kamil ukończył z bardzo dobrym czasem półmaraton górski im. bł. Frassatiego, zajmując trzecie miejsce w Polsce w kategorii duchownych, za nasza młodzież zdobyła 2 miejsce diecezjalnym turnieju siatkówki drużyn parafialnych. Serdecznie gratulujemy.

4. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, gościmy dziś wolontariuszkę misyjną p. Marysię Tomczyk, która wylatuje na ponad dwa miesiące do Zambii. Więcej na ten temat powie już nasza młoda misjonarka.

5. W najbliższą niedzielę przypada 47. Rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej o godz. 13.00 przy Pomniku Protestu przy zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.

6. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.