XII niedziela zwykła 19.06.2022

Pomódlmy się za zmarłych w ub. tygodniu Grzegorza Grabowskiego z ul. Rzeszowskiej i Zofię Romanowską z ul. Burztynowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zadbali o piękne przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie ulic, piękne uczestnictwo w procesji.

2. Jutro o 8. wyjazd sprzed kościoła na wycieczkę (pielgrzymkę) śladami bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego do Komańczy i w Tatry.

3. W czwartek o 19 zapraszamy na spotkanie młodzież, zapisaną na sierpniowy obóz w Tatrach. Uczestników niepełnoletnich prosimy o przyjście z rodzicem.

4. W piątek o 8. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkół. 3.

5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Jest to dzień odpustu w naszej macierzystej parafii na Glinicach. W naszym kościele Msze św. jak w dzień powszedni.

6. We sobotę przypada 46. Rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka o godz. 13.00 przy Pomniku Protestu przy zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.

6. Jeszcze dziś możemy zagłosować w Sali konferencyjnej na plebanii na zgłoszony przez PSP 4 projekt w ramach budżetu obywatelskiego na budowę nowoczesnego placu zabaw, przystosowanego także dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

7. Tak, jak ogłaszaliśmy w Boże Ciało, dziś po Mszach św. możemy wesprzeć kilkumiesięcznego Antosia Siczka, składając przy wyjściu z kościoła ofiarę na kosztowną operacją serca, konieczną dla ratowania życia dziecka.

8. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.