XII niedziela zwykła, 23.06.2024

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Kamila Maciąga z ul. Ludowej i Jarosława Gregorczyka z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Decyzją Księdza Biskupa Marka Solarczyka, z dniem 25 sierpnia br. nastąpi zmiana wikariusza w naszej parafii. Po siedmiu latach gorliwej pracy duszpasterskiej, pożegnamy księdza Kamila, który będzie wikariuszem w Skarżysku Kamiennej w Ostrej Bramie, a w jego miejsce przyjdzie do nas ks. Marcin Gregiel, który ostatnie sześć lat posługiwał w parafii w Wierzbicy. Księdzu Kamilowi podziękujemy i oficjalnie go pożegnamy w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 10, zaś nowego wikariusza przedstawię i przywitamy go w niedzielę 1 września. 

2. Od jutra do końca sierpnia w dni powszednie nie ma Mszy św. o 17, zaś w niedziele w lipcu i sierpniu Msza św. zamiast o 18 jest o 20.

3. We wtorek przypada 48 rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. o godz. 18 przy zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca.

4. W piątek, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18, Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi jezuita o. Mariusz Bigiel.

5. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – odpust na janiszpolu. W naszym kościele Msze św. o 7, 10 i 18. Taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność ewangelizacyjna i charytatywna Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). Nie będzie w tym dniu o 18 pierwszej Mszy św. niedzielnej, lecz Msza z uroczystości św. Piotra i Pawła.

6. W imieniu czteroletniego Stasia Zielińskiego i jego rodziców, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ub. niedzielę włączyli się w zbiórkę na bardzo kosztowną terapię genową Stasia. Uzbieraliśmy rekordową kwotę ponad 18 tys. zł.

7. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana