XIX niedziela zwykła 13.10.2019

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w ub. tygodniu: Stanisława Kopyta z ul. Słowackiego, Pawła Wojtyniaka z ul. Sarnowicza, Mariana Madejskiego z ul. Matejki, Kazimierza Michalczewskiego z ul Skaryszewskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Obchodząc w Polsce XIX Dzień Papieski, dziękujemy Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, a po Mszach św. możemy, jak co roku, złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – system stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin, zwany często żywym pomnikiem Jana Pawła II.

2. W środę o 18 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora

3. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień imienin pana kościelnego. Msza św. w intencji solenizanta w następną niedzielę o 13.15.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, jest to zarazem 35 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Msza św. w intencji Ojczyzny o 17.

5. Naszych zmarłych możemy zapisywać do modlitwy wypominkowej, codziennie, przed lub po każdej Mszy św.

6. Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty oraz sympatyków na comiesięczne spotkanie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 10.00 w naszym kościele a po niej, w domu parafialnym odbędzie się spotkanie i wykład pt. ,,Europa jest chrześcijańska w swoich korzeniach”.

7.18 października kończy działalność na ten rok Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy naszej parafii. Zatem zapraszamy jeszcze w tym tygodniu do skorzystania z porad. Działalność poradni była współfinansowana przez Gminę Miasta Radomia.

8. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Słowackiego za złożoną na zakończenie peregrynacji figury MB Fatimskiej ofiarę 2750 zł. Przeznaczymy ją na pokrycie części kosztów witraża przedstawiającego drugą tajemnicę bolesna Różańca św.

9. Za tydzień zbierana będzie taca na misje święte