XVI niedziela zwykła 23.07.2023

1. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła (odpust w Skaryszewie) i wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa. Jest to zatem dzień imienin księdza Krzysztofa, któremu życzenia imieninowe złożymy wraz z podziękowaniem za prawie siedmioletnią posługę w naszej parafii w niedzielę 27 sierpnia na Mszy św. o 10. Jest to też dzień patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej o 18.

2. W piątek, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18, Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. Krzysztof Dukielski, wieloletni diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, obecnie proboszcz w Magnuszewie. Po Mszy św. modlitwa w intencjach złożonych na kartkach w skrzynce stojącej na stoliku z tyłu kościoła.
Już dziś pragniemy zapowiedzieć także uroczystość odpustową w czwartek 3 sierpnia i zaprosić na główną Mszę św. odpustową o 18. Zaproszenie w tym roku szczególne, gdyż po raz ostatni będziemy obchodzić odpust w tym terminie. Od nowego roku kościelnego, zgodnie z dekretem ks. biskupa Marka Solarczyka, odpust parafialny będzie w święto patrona parafii, czyli św. Szczepana 26 grudnia, zaś odpust sanktuaryjny we wspomnienie liturgiczne bł. kard. Strfana Wyszyńskiego 28 maja. Drugą okolicznością tego szczególnego zaproszenia jest to, że 3 sierpnia będziemy gościć Metropolitę Częstochowskiego, abp. Wacława Depo, który odprawi Mszę św. o 18 i wygłosi odpustową homilię.

3. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Częstochowy, a jeszcze nie dokonały wpłaty, prosimy o uregulowanie dzisiaj płatności a tym samym potwierdzenie swojego wyjazdu, ponieważ jest już otwarta lista rezerwowa, chcemy więc wiedzieć, czy będą jeszcze jakieś wolne miejsca.

4. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Jakubowskiemu za ufundowanie i wykonanie poręczy przy schodach do prezbiterium.

5. Za tydzień będzie zbierana taca budowlana.