XVIII niedziela zwykła 1.08.2021

Pomódlmy się za zmarłe w minionym tygodniu Annę Dygas z ul. Skaryszewskiej i Annę Siwiec z ul. Kalinowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. We wtorek uroczystość odpustowa w naszej parafii. Przed południem Msze św. o 7 i 10 (kazanie odpustowe wygłosi na nich ks. Michał Nachyła). Szczególnie zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 18, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. biskup Marek Solarczyk. Dla zdecydowanej większości naszych parafian będzie to pierwsza okazja do spotkania i wspólnej modlitwy z nowym Pasterzem diecezji – tym serdeczniej zapraszamy.

2. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7, 10 i 18.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. i w czasie adoracji Najśw. Sakramentu (15-18); w sobotę po Mszy św. o 7 różaniec fatimski.

4. Zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę z naszą grupą 12 B – wyjście jak zwykle 6 sierpnia. W tym roku z powodu epidemii nie ma noclegów w domach, wszyscy pielgrzymi nocują w namiotach. Zapisy w salce pod kościołem od strony plebanii dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w kolejne dni od 18.30 do 19.30. Organizujemy też wyjazd na ostatni etap pielgrzymki 13 sierpnia o godz. 7.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, przygotowanej przez Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystości beatyfikacyjnej Prymasa tysiąclecia w warszawie, proszę o zgłoszenie się do zakrystii – mamy przydzielone na parafię 20 kart wstępu.

6. Wznawiamy we współpracy z Gminą Miasta Radomia działalność naszego Parafialnego Klubu Seniora. Najbliższe spotkanie odbędzie się przy ognisku w Sołtykowie w sobotę 7 sierpnia o godz. 19. Można bezpośrednio przybyć do Sołtykowa (spotkanie na placu obok kościoła), lub przyjść przed nasz kościół o 18.45, skąd odjedziemy na miejsce spotkania.

7. W przyszłą niedziele odbędzie się przed kościołem zbiórka pieniędzy na pomoc w prowadzeniu przedszkola i świetlicy w Złoczewie na Ukrainie, gdzie pracują polskie siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, wśród nich pochodząca z naszej parafii s. Anna Lis