XXIII niedziela zwykła 10.09.2023

1. Jutro zapraszamy o 17.30. seniorów na pierwsze po wakacjach spotkania Klubu Seniora.
Od tego tygodnia, będzie też w każdy wtorek, w godzinach 15.30-17, czynna w sali konferencyjnej „kawiarenka dla seniorów” – zapraszamy, by korzystać z możliwości spotkania przy kawie czy herbacie, rozmowy, bycia razem – oczywiście wszystko całkowicie za darmo. Klub Seniora jest finansowany przez parafię i Gminę Miasta Radomia.

2. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o 7, 17 i 18.

3. Również w czwartek, w dzień urodzin bł. Jerzego Popiełuszki odbędzie się współorganizowana przez Akcję Katolicką XVIII
biegowa i rowerowa pielgrzymka do grobu Błogosławionego Męczennika. Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników jazdy rowerem, którzy są w stanie pokonać około 130 km w ciągu jednego dnia. Jest to niezwykła inicjatywa uczczenia pamięci bł. ks. Jerzego i innych ofiar stanu wojennego, wspaniała lekcja historii, niezapomniane przeżycia. Wyjazd w czwartek o 6 sprzed naszej parafii. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

4. W piątek odbędzie się coroczna pielgrzymka i nocne czuwanie Akcji Katolickiej diecezji radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej na Świętym Krzyżu. Serdecznie zapraszamy osoby, także spoza Akcji Katolickiej, które chciałyby jechać na tę pielgrzymkę. Wyjazd z parkingu przy plebanii o 18. Koszt przejazdu 40 zł, zapisy w zakrystii.

5. W sobotę 7 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd o 8.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii – koszt 40 zł.

6. Nasi parafianie uczestniczący w pogrzebie Taty ks. Krzysztofa, zamówili Msze św. za jego duszę, które będą sprawowane w naszym kościele w następujących terminach: 17.11. godz.7, 25.11. godz. 7, 1.12. godz. 7, 12.12. godz.6, 18.12. godz.6.