XXIV niedziela zwykła 11.09.2022

Pomódlmy się za zmarłe w minionym tygodniu Stefanię Węgorzewską z ul. Przejazd i Jadwigę Pietruchę z ul Ludowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Decyzją naszego Księdza Biskupa będzie to też dzień szczególnej modlitwy za Ukrainę i o nawrócenie narodu rosyjskiego. W tej intencji będzie także różaniec o 17.30.

2. Młodzież, która chce przystąpić w naszej parafii do bierzmowania prosimy o od poniedziałku o wzięcie deklaracji z zakrystii, wypełnienie jej, podpisanie i przyniesienie do zakrystii lub kancelarii do końca września.

3. 18 września o godz. 10 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie roku roku formacyjnego dla wszystkich grup parafialnych. Zapraszamy też na tę Mszę św. kandydatów do bierzmowania.

4. 16 września odbędzie się coroczna pielgrzymka i nocne czuwanie Akcji Katolickiej diecezji radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej na Świętym Krzyżu. Serdecznie zapraszamy osoby, także spoza Akcji Katolickiej, które chciałyby jechać na tę pielgrzymkę. Wyjazd z parkingu przy plebanii w piątek o 17.30. Koszt przejazdu 40 zł.

5. Prośba do osób, które mają wolne mieszkanie i mogliby udostępnić je za niedużą opłatą dla pacjentki onkologicznej z Ukrainy leczącej się w naszym mieście. O pomoc prosi Radomskie Towarzystwo Pacjentów Onkologicznych, opiekujące się nią. Informacje w sprawie prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. Dziś w naszej diecezji po Mszach św. odbywa się zbiórka na pomoc dla domów dziecka, prowadzonych przez Caritas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wymianę pieca centralnego ogrzewania oraz dofinansowania zakupu samochodu, którym dzieci są dowożone do szkół, placówek i poradni specjalistycznych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
Za tydzień będzie także zbiórka do puszek. Chcemy pomóc uzbierać brakującą kwotę na operację dla dziesięcioletniej Kingi Wosztyl z Rajca, którą bez operacji czeka życie na wózku i ból nie do zniesienia. Więcej na ten temat w gablocie.