XXV niedziela zwykła 22.09.2019

Pomódlmy się za zmarłe w minionym tygodniu Stanisławę Jarosz z ul. Równoległej i Helenę Grabowską z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Bardzo dziękuję za okazaną w ub. niedzielę ofiarność na rzecz misji św. O. Benedykt Pączka z RSA wraz z wolontariuszami zebrał prawie 12,5 tys zł. Ojciec Benedykt składa też serdeczne podziękowanie za przekazane instrumenty muzyczne.

2. W sobotę 5 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Zapisy w zakrystii – koszt 20 zł.

3. Instytut Teologiczny w Radomiu proponuje studia teologiczno-katechetyczne: 5-letnie magisterskie i 3-semestralne podyplomowe. Zajęcia odbywają się co tydzień w piątki i soboty. Dokumenty można składać do 30 września w sekretariacie Wydziału Katechetycznego przy ul. Malczewskiego 1.
Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu, ul. B. Prusa 6, 26–600 Radom, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki.
Szczegółowe informacje w gablocie informacyjnej lub w zakrystii.

4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Najbliższe szkolenie dla kandydatów odbędzie się w październiku 2019 r. Szkolenie jest bezpłatne. Kontakt: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu, ul. Limanowskiego 134, pokój 305 (III piętro), tel. 48 360 88 29, tel. kom. 601 080 344, www.mops.radom.pl

5. Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje wystawę „Papież napotkany”. W związku z tym Muzeum prosi o pomoc w gromadzeniu eksponatów związanych z Osobą Jana Pawła II. Eksponaty będą wypożyczone od ich właścicieli na czas przygotowywania i trwania wystawy i zostaną zwrócone właścicielowi po wystawie. Wystawie ma towarzyszyć publikacja zawierająca tekst i zdjęcia najciekawszych zgromadzonych przedmiotów.

6. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.