XXVII niedziela zwykła 6.10.2019

1. Papież Franciszek upoważnił Kongregację do Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego. Oznacza to, że proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia zakończył się i wkrótce poznamy datę i miejsce uroczystej beatyfikacji.

2. Dziś o godz. 15. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

3. Dziś rozpoczyna się w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej diecezji.

4. W czwartek o 18.45. zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych pt. Męczennicy pierwszych wieków. Będzie to ostatnia katecheza wygłoszona przez ks. biskupa  Piotra Turzyńskiego.

5. Bóg zapłać uczestnikom pielgrzymki do Wysokiego Koła za złożoną ofiarę na rzecz parafii w kwocie 350 zł.

6. W piątek zakończone zostały prace na poddaszu kościoła: została wykonana 12-cm izolacja poliuretanowa na całej powierzchni stropu. Dokładny koszt inwestycji przedstawię po zakończeniu rozliczeń. Bardzo dziękuję p. Krzysztofowi Prokopczykowi za całkowicie bezinteresowne wykonanie wraz z pracownikami swojej firmy prac przygotowawczych oraz uporządkowanie całej wieży kościoła.

7. Od dziś w zakrystii, przed lub po każdej Mszy św., możemy zapisywać imiona naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

8. W gablocie informacyjnej a także na naszej stronie internetowej zamieszczone jest Słowo Przewodnicząceg o Episkopatu Polski, wzywające do udziału w wyborach parlamentarnych, oraz przypominające, jakimi zasadami według katolickiej nauki społecznej powinni kierować się katolicy.