XXVIII niedziela zwykła 11.10.2020

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych w ub. tygodniu: Marię Lizak z ul. Malenickiej, Marię Dondziak z ul. Naruszewicza, Marcina Mindę z ul. Idalińskiej i Krystynę Zielińską z ul. Naruszewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś o godz. 15. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców, którą rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii św.

2. Obchodząc w Polsce XX Dzień Papieski, dziękujemy Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, a po Mszach św. możemy, jak co roku, złożyć ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – system stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin, zwany często żywym pomnikiem Jana Pawła II.

3. We wtorek kolejna rocznica objawień fatimskich i tzw. cudu słońca. Będzie to zarazem dzień rozpoczęcia peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej na ul. Malenickiej – wszystkich mieszkańców tej ulicy zapraszamy na różaniec, a następnie Mszę św. o 18.

4. W przyszłą niedzielę wypada dzień imienin Pana kościelnego. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 10. Naszą obecnością i modlitwą okażmy wdzięczność Panu Łukaszowi za jego gorliwą posługę.

5. Naszych bliskich zmarłych możemy zapisywać do modlitwy wypominkowej, codziennie, przed lub po każdej Mszy św. Możemy też w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła nabyć broszurę o nauczaniu Kościoła na temat czyśćca i o tym jak pomóc duszom czyśćcowym

6. Za tydzień zbierana będzie taca na misje święte