XXXI niedziela zwykła 5.11.2023

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Stanisława Trybuła z ul. Willowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W sobotę będziemy przeżywać Święto Niepodległości. Niech będzie to dzień naszej szczególnie żarliwej modlitwy w intencji Polski. Msze św. w naszym kościele o 7, 10, 17. O 18 jak zwykle pierwsza Msza św. niedzielna. Msza św. w intencji Ojczyzny o 10. Niech w tym dniu na żadnym domu naszej parafii nie zabraknie biało-czerwonej flagi.
2. W poniedziałek, dzień po 14 rocznicy śmierci ks. prał. Stanisława Makarewicza organizujemy wyjazd do Sandomierza na grób naszego pierwszego proboszcza. Wyjazd połączymy z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w Sulisławicach oraz ze zwiedzaniem Opatowa. Wyjazd dofinansowany jest przez Gminę Miasta Radomia w ramach Klubu Seniora.
3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę seminaryjną – dzień szczególnej modlitwy za całą wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu a także o nowe powołania kapłańskie. Kazania będą głosić rektor seminarium, nasz parafialny rodak, ks. dr Marek Adamczyk oraz diakon Dawid Bukalski. Taca za tydzień będzie przeznaczona na WSD w Radomiu.
4. W zakrystii przyjmujemy jeszcze zapisy naszych zmarłych na wypominki roczne. W intencji zmarłych zgłaszanych w tym roku modlić się będziemy jak zwykle od pierwszej niedzieli adwentu do końca następnego roku kościelnego.