XXXII niedziela zwykła 12.11.2023

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Jadwigę Bator z ul. Rzeszowskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
1. Mieszkańców ul. Wiśniowej zapraszamy we wtorek o 18 na Mszę św. w ich intencji na zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej, zaś w piątek o 18 zapraszamy mieszkańców ul. Sadowej na rozpoczęcie peregrynacji na tej ulicy.
2. We wtorek po Mszy św. o 18 odbędzie się spotkanie formacyjne spotkanie dorosłych lektorów. Zapraszamy na nie także te osoby, które chciałyby dołączyć do grona osób czytających Słowo Boże w czasie Mszy św.
3. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie PSP 20 zapraszają cała lokalną społeczność na wieczór poezji i pieśni patriotycznej pt. „Zawsze była, jest i będzie”, który odbędzie się w szkole na Sali gimnastycznej 16 listopada o godz. 18.
4. Kolejne spotkanie Klubu Seniora („wieczór patriotyczny”) odbędzie się w najbliższą środę o 17.30.
5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 22 listopada o 18.45.
6. W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny. Módlmy się przez jej wstawiennictwo za polską młodzież. Na Mszach św. o 7 i 17 błogosławieństwo relikwiami bł. Karoliny.
7. W przyszłą niedzielę przypada 14 rocznica śmierci ks. prał. Stanisława Makarewicza – Msza św. w jego intencji o godz. 10. Dzień później, w poniedziałek 20.11o godz. 8.30, wyjeżdżamy do Sandomierza na grób naszego pierwszego proboszcza. Wyjazd połączymy z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w Sulisławicach oraz ze zwiedzaniem Opatowa. W ramach dofinansowania z Gminy Miasta Radomia dla naszego Klubu Seniora, będzie też obiad dla wszystkich uczestników wycieczki.
8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Bardzo zachęcam też do pozostania kilkanaście minut po Mszy św. na spotkanie z Księdzem Rektorem i alumnami naszego seminarium.
9. Za tydzień zbiórka do puszek dla Zuzi Leśniewskiej, dwuletniej dziewczynki, która, by mogła chodzić potrzebuje kosztownej operacji i rehabilitacji.