Jubileuszowy Festyn Parafialny 4.06.2023 – ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy festyn parafialny zarówno naszych Parafian, jak i Gości spoza parafii. Świętowanie 35. lecia parafii rozpoczniemy już na Mszy św. o 10, w czasie której będzie śpiewała p. Marija Tabachuk, wybitna śpiewaczka z Ukrainy, po Mszy półgodzinny recital. Od 14. festyn na placu kościelnym rozpocznie się koncertem zespołu Playboys a zakończy koncertem uwielbieniowym naszego chóru oraz zespołu księży „JakNajbardziej”.
Przypominamy o konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami. Do wyboru jeden z dwóch tematów: „Nasza parafia” lub „Nasz patron – Błogosławiony Prymas Stefan Wyszyński”. Technika pracy dowolna. 3 kategorie wiekowe: do klasy IV, klasy V-VIII, szkoły ponadpodstawowe. Prace można przynieść do 3 czerwca do godz. 19.
Na pewno będzie to czas pełen radości i dobrej zabawy z wieloma atrakcjami dla dzieci, dorosłych i młodzieży, także z bardzo dobrą ofertą kulinarną. Będzie też loteria z atrakcyjnymi nagrodami i licytacja. Świetna zabawa, dobry czas spędzony z innymi, zakończony wspólna modlitwą uwielbienia, to także okazja do włączenia się w pomoc innym, gdyż cały dochód z loterii i licytacji przeznaczony będzie na pomoc dla pięciu młodych osób niepełnosprawnych z naszej parafii (rehabilitacja, sprzęt), zaś dochód z kawiarenki i innych punktów gastronomicznych na dofinansowanie wakacyjnego parafialnego obozu młodzieży.
Z powodu festynu, w niedzielę 4.06. będzie zamknięty dla ruchu samochodowego odcinek Wyścigowej między Białą a Idalińską, nie będzie wjazdu na parkingi przy Wyścigowej. Prosimy zatem osoby mieszkające bliżej kościoła, o pozostawienie tym razem samochodów w domu. Ci, którzy przyjadą samochodami, muszą się liczyć z koniecznością zostawienia auta w większej odległości od kościoła, prosimy więc zaplanować kilka minut więcej na dotarcie do świątyni.

Szczegółowy program:
14.00 – rozpoczęcie festynu, przywitanie gości, uczestników, wykonawców, ogólna prezentacja programu spotkania i przedstawienie atrakcji przewidzianych na festynie, odczytanie listy sponsorów
14.15 – Występ zespołu PLAYBOYS
15.00 – Licytacja cz. I
15.20 – Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród
15.45 – Program artystyczny uczniów PSP nr 4 w Radomiu
16.15 – Program artystyczny uczniów PSP nr 20 w Radomiu
16.45. – „Jeden z dziesięciu” – Konkurs wiedzy religijnej i z historii parafii oraz wręczenie nagród
17.20 – Licytacja charytatywna cz. II
18.00 – Mecz piłki nożnej na boisku orlik przy PSP nr 4:
Społeczność PSP 4 (uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci) vs. Księża
19.10 – Losowanie nagród głównych
20.00 – Koncert uwielbieniowy: chór Adoramus, zespół JakNajbardziej
21.00 Apel Jasnogórski, zakończenie festynu

 

 

 

1